Donnerstag, 24. September 2015

Cesta za drakem

Z Chamu odcházíme v dobré náladě od Pivní brány a míříme k bývalému hradu. Skutečně bývalému, protože z něj, až na pár kamenů, nezbylo nic. Pokračujeme po cyklostezce až do Weidingu, kde na nás v restauraci u staré pumpy čeká oběd. Ve Weidingu je spousta firem, před kterými parkují auta s plzeňskou nebo domažlickou značkou...
Pokračujeme dál a užíváme si krásných výhledů na okolní krajinu -zoraná pole s remízky, louky a kopce, které vše lemují (např. Hohen Bogen).
Navštěvujeme Natur park s poznávací a hádankovou cestou a jeho centrum LBV - Zentrum Mensch und Natur, kde nás správce parku seznámil s aktivitami centra.
Etapa byla poměrně dlouhá, 24 km, a tak do clíe ve Furthu im Wald docházíme až po půl šesté. Dostalo se nám milého přijetí od pana starosty, který nás pohostil a ukázal nám známého draka z Furthu a seznámil nás s jeho příběhem.
Večerní čtení, které na staré radnici přilákalo asi 50 diváků, bylo v režii žen: své texty představily Petra Teufl, Gangaamaa Purevdorj (ta nás zaujala i svým zpěvem mongolské písně) a já - Tamara Kopřivová . Pořadem provázela Sabine Rädisch.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen